Dożynki Gminne 27.08.2017

Dnia 27 sierpnia 2017 roku odbyły się Dożynki Gminne (gminy Radków) w Ścinawce Średniej. Na boisku sportowym odbyła się uroczysta msza święta uświetniona oprawą muzyczną Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego z siedzibą na Zamku w Rydzynie.

Po nabożeństwie można było podziwiać przemarsz korowodu dożynkowego. Jednak ciekawszą atrakcją, z punktu widzenia pasjonatów łowiectwa, była wystawa trofeów przygotowana przez zaprzyjaźnione koła łowieckie: Diana Nowa Ruda oraz Ryś Nowa Ruda. Myśliwi przygotowali poczęstunek dla odwiedzających wystawę, który składał się z wyrobów z dziczyzny. Niektórzy nawet próbowali swoich sił w grze na rogu, inni przyglądali się krótkiej prezentacji o sztuce wabienia jeleni na tubie. Nie zabrakło też atrakcji na najmłodszej widowni. Zapraszamy do oglądania zdjęć z opisanego wydarzenia.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które poświęciły swój czas by przygotować i obsługiwać wystawę, a w szczególności koleżance Dorocie Kaczmarek, kolegom  Wojciechowi Lubasowi, Janowi Borkowskiemu.