DOŻYNKI Powiatowo – Gminne 02.09.2018

   Już po raz trzeci byliśmy obecni na dożynkach w Ścinawce Średniej. I po raz trzeci zostaliśmy mile zaskoczeni dużą frekwencją odwiedzających Nasze stoisko. I po raz trzeci przygotowujemy tą imprezę wspólnie z kołem łowieckim Ryś. W tym roku  postawiliśmy na promocję dziczyzny, jako „Zdrowego jedzenia”.

   Degustację rozpoczęliśmy od myśliwskiego bigosu, przygotowanego przez kolegów z Rysia, a serwowanego przez  sympatyczną stażystkę tego koła.  Następnie prezes Rysia, kolega Janusz raczył częstować uczestników dożynek, osobiście przygotowanym schabem z dzika, otulonym plastrami słoniny, a także pieczoną szynką z dzika. Nie kończąca się kolejka, świadczyła o wyjątkowym smaku podawanych potraw.

   Podsumowaniem degustacji  potraw z dziczyzny był zorganizowany przez Naszego kolegę z koła Wojtka „seans”, który pokazał krok po kroku, jak przygotowuje się, a później smaży hamburgery z mięsa dzika. Kilka kilogramów mielonego mięsa okazało się za mało, by sprostać ciągle wydłużającej się kolejce chętnych do spróbowania tego specjału. I tylko nieodzowna obecność i pomoc, a zwłaszcza piękny uśmiech Naszej koleżanki Dorotki, sprawił, że Ci wszyscy dla których zabrakło dziczyzny, odchodzili spokojni z nadzieją i zapewnieniem z Naszej strony, że w przyszłym roku będzie więcej. Dorotka oprócz pomocy w kuchni, była bardzo zaangażowana w odkrywanie przez najmłodszych uczestników dożynek, tajemnic przyrody przy pomocy kredek, którymi dzieci malowały zwierzęta i nie tylko. Dla starszych odwiedzających Nasze stoisko, a zwłaszcza skupiających się na trofeach, przywiezionych przez kolegę Wojtka, prezes Naszego koła kolega Janek odkrywał przed słuchaczami tajemnice rozwoju poroża jeleniowatych, określania wieku zwierzyny kopytnej i wielu innych ciekawych, a mało znanych przez słuchaczy sekretów myśliwskich.

   Na koniec chciałbym serdecznie podziękować  Koleżance Dorocie i Koledze Wojtkowi za szczere oddanie i pełne zaangażowanie w przygotowanie wspaniałej atrakcji, jaką była promocja łowiectwa, promocja Naszego koła wśród mieszkańców powiatu Kłodzkiego. Wszystkich zapraszam za rok.

Darz Bór

Prezes