Edukacja i promocja

Koło czynnie uczestniczy w edukowaniu społeczeństwa zwłaszcza najmłodszego.  Prezes często na zaproszenie szkół i przedszkoli jest na pogawędkach na tematy związane z przyrodą i łowiectwem. Co roku koło zakupuje lub przekazuje środki pieniężne szkołom i przedszkolom oraz innym instytucjom na cele edukacyjno-szkoleniowe. Na ten cel przeznaczamy co roku około 500 zł.

Przedszkole w Tłumaczowie

 

Społeczne Aspekty Łowiectwa PREZENTACJA

Ponadto nasze koło zorganizowało imprezę plenerową na Dożynkach Gminnych Miasta i Gminy Radków w dniu 28 sierpnia 2017 r. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników dożynek. Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkursy z nagrodami o tematyce łowieckiej, a starsi mogli spróbować smacznych nalewek i przekąsek z kuchni myśliwskiej. Zainteresowaniem darzyła się także wystawa trofeów łowieckich, pokaz i nauka wabienia zwierzyny i gra na rogu myśliwskim. Chcielibyśmy, żeby w przyszłości taka forma promowania naszego koła i łowiectwa była kontynuowana.

05 stycznia 2017 wybrałem się do lasu z dzieciakami z Przedszkola w Ścinawce Średniej. Dzieci zabrały ze swoich domów różnego rodzaju „przysmaki” dla zwierząt leśnych, które zawieźliśmy do paśnika. Po krótkiej opowieści o życiu leśnych zwierząt w zimie, dzieci świetnie bawiły się na świeżym śniegu.

Prezes