Jubileusz 70-lecia koła

W roku 2016 koło obchodziło 70-lecie. Z tej okazji 1 października 2016 r. odbyły się uroczyste obchody, które rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice w Wambierzycach a zakończyły wspaniałą zabawą myśliwską.

Uroczystości rozpoczęły się wspólną fotografią członków koła, przed Bazyliką w Wambierzycach. Po uroczystej i wzruszającej Mszy, wszyscy uczestnicy udali się do Domu Pielgrzyma, na biesiadę. Przed wejściem na salę goście i członkowie koła otrzymali znaczki okolicznościowe koła łowieckiego Diana. Obchody rozpoczął przemówieniem Prezes koła Jan Borkowski, który przedstawił historię i osiągnięcia koła, ale także cele jakie stoją jeszcze przed kołem do zrealizowania. Podziękował wszystkim członkom koła za wkład i zaangażowanie na rzecz rozwoju i propagowania dobrego imienia koła. Następnie przystąpiono do wręczenia kołu odznaczenia łowieckiego ZŁOM oraz medali Zasługi Łowieckiej, niektórym członkom koła. Zarząd koła uhonorował także koleżankę Dorotę Kaczmarek, kolegę Wojtka Lubas, Aleksandra Lubas, Stanisława Furca, Jana Wysockiego, Tadeusza Świerczyńskiego i Bogdana Rzymskiego odznaczeniami i listami gratulacyjnym za zasługi dla koła. Po zakończeniu ceremonii wręczenia odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście. Gratulowali kołu wspaniałego jubileuszu i podkreślali, że to co robimy jest cenne i potrzebne. Przemówienia zakończyły część oficjalną uroczystości i rozpoczęły cześć balową, a niektóre zdjęcia z tej części można obejrzeć w Galerii.

Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować osobom, które poświęciły swój czas by przygotować te obchody, a w szczególności koleżance Dorocie Kaczmarek, kolegom  Hieronimowi Marynowski, Mariuszowi Antoszczyszyn, Mieczysławowi Skoczeń, Ryszardowi Popardowskiemu. Bardzo Wam dziękuję.

Prezes

Kolejnym akcentem obchodów 70-lecia koła, było zakupienie figurki Bogini łowów Diany i umiejscowienie jej na „Trzech lipach” (obwód 344) w miejscu znanym i lubianym przez myśliwych.